ماموپلاستی

_

ماموپلاستی یا جراحی پروتز سینه بازسازی بافت سینه و حجیم کردن آن از طریق عمل جراحی است که در لیست پرطرفدارترین جراحی ها قرار گرفته، و زنان بی شماری در دنیا رو به سوی این جراحی زیبایی می آورند تا بتوانند نواقص و معایب سینه های خود را بهبود بخشند و احساس بهتری را نسبت به ظاهر اندام خود تجربه کنند.

ماموپلاستی انتخاب به جا و هوشمندانه ای است جهت حجم دادن و بزرگتر شدن سینه ها برای آن دسته از افرادی که تحت تاثیر عواملی همچون: (شیر دهی، کاهش وزن، برخوردار نبودن از یک رژیم تغذیه سالم و مناسب ،و.سرطان سینه زایمان …) بافت سینه آن ها دستخوش تغییرات ناخوشایندی مثل: (شل شدن و افتادگی سینه ، نامتقارن شدن سینه و یا حتی از بین رفتن قسمتی از بافت سینه بر اثر ضربه می شود.)
چنانچه تمایل دارید از کم و کیف و عوارض احتمالی بعد از این جراحی روش های گوناگون جراحی و انتخاب شایسته بهترین نوع آن که متناسب با فرم سینه و اندامتان باشد و نیز انواع پروتز و محاسن یا عیوب آن آگاه شوید پیشنهاد می کنم که با ما همراه شوید …

لرزوم ماموپلاستی جراحی پروتز سینه

_

در پی تغییرات ظاهری نامطلوب سینه از قراردادن پروتز برای بزرگتر شدن سینه ها، حفظ ظاهری دلپسند ودلربا و توازنی جذاب و مثال زدنی برای آن بهره جویی می شود. روش قرار دادن پروتز در بافت سینه اقدامی نوین ومدرن است که توسط پزشکان وجراحان زیبایی انجام می پذیرد و نتایج رضایت بخش آن ارتقای سطح اعتماد بنفس را به همراه داشته است.

افرادی که جراحی پروتز سینه برایشان سودبخش است؟
 • بانوانی که از کوچکی سایز سینه هایشان رنج می برند
 • بانوانی که از نامتوازن بودن سینه هایشان درمانده شده اند
 • و در آخر بانوانی که از افتادگی و آویزان بودن سینه هایشان عاجز مانده اند

نظر به اینکه غرض از این عمل رساندن سینه به وضع مساعد می باشد برای همه این اشخاص پروتز نتیجه بهودبخشی را به همراه دارد.

موارد منع استفاده از ماموپلاستی
 • بانوانی که دوران شیر دهی را می گذرانند
 • بیماری های روحی روانی
 • وجود تورم یا التهاب در بدن
 • گرفتار برخی بیماری های وخیم و سخت بودن
 • داشتن شرایط نامناسب جسمی
چند توصیه در مورد ماموپلاستی
 • منع مصرف داروی آسپرین و دارو های مشابه آن
 • مصرف به وقت دارو های تجویز شده به دستور پزشکتان
 • نوشیدن مایعات فراوان جهت پیشگیری از یبوست
 • پرهیز از مصرف سیگار
 • استفاده اندک از نمک در غذاهایی که میل می کنید
 • استعمال آناناس برای شتاب گرفتن مداوای التهاب و کبودی
دوره نقاهت بعد از ماموپلاستی

چند روز اول پس از جراحی سینه مقداری درد در نواحی برش زده غالبا حس می گردد، ناگفته نماند که آستانه تحمل این درد آن قدر زیاد نیست که شما را از انجام این عمل منصرف نماید. شما می توانید با مشورت و تجویز پزشکتان داروهای مسکن جهت التیام دردتان مصرف کنید. هنگامی که دو روز از عملتان سپری گشت با تایید پزشکتان مجازید که به حمام بروید.
شما قادر خواهید بود یک هفته بعد از جراحی به محل کارتان بروید و به روزمرگی بپردازید، اما متذکر می گردد چنانچه لازمه شغلتان انتقال و یا برداشتن اشیای سنگین می باشد از رفتن به سرکار اجتناب ورزید و مدت بیشتری را به استراحت در منزل اختصاص دهید.
سعی شود مادامی که از داروهای مسکن استفاده می نمایید از رانندگی جدا کناره گیری کنید تا مصرف مسکن ها به طور کامل قطع گردند. دو هفته بعد از انجام عمل سطح انرژی طبیعیتان تا میزان زیادی بازگشته است، اما هنوز قدرت و توانایی مورد نیاز برای برداشتن وسایل سنگین را نخواهید داشت. چنانچه ورزشکار هستید و ورزش حرفه ای و سنگینی را دنبال می کنید، هنوز هم اجازه شرکت در فعالیت های ورزشی را نخواهید داشت.

و اما سه تا چهار هفته بعد از جراحی...

با گذشتن هفته چهارم و هفته پنجم شما مختارید به فعالیت ورزشی خود بپردازید البته در سایه ی محدودیت هایی… مثلا اجازه بدهید برای انجام ورزش های سینه زمان معدود دیگری هم بگذرد تا با فراغت خاطر به انجام چنین فعالیت هایی مشغول گردید. پیشنهاد ما این است که در صورتی که احساس درد و ناراحتی در ناحیه سینه یا بازوهایتان کردید از ادامه فعالیت بدنی دست بکشید و اجازه دهید تا قوت و انرژی مورد نیاز بدنتان باز گردد.

انواع ماموپلاستی

_

پروتز آب نمکی

_

پروتز های سالینی (آب نمکی) این پروتزها دارای دیواره ای سلیکونی محکم و غیر قابل نفوذ می باشند که ظاهری طبیعی ندارند و به اشخاصی پیشنهاد می گردد که گرایش به سینه های خیلی بزرگ دارند و اهمیتی به مصنوعی بودن آن نمی دهند. این نوع پروتز گرد بوده و از آب نمک استریل شده پر شده است و در صورت سوراخ شدن یا شکافتگی و پارگی جداره آن آب نمک استریل شده جذب بدن می شود.

1. این قسم از پروتز برای استقرار یافتن در بافت سینه نیاز به برش کمتری دارد.
2. بعد از استقرار پروتز در سینه ضرورت دفعات چکاب آن از طریق پزشک کمتر می شود.
3. پروتز نمکی کم هزینه تر می باشد.

1. احتمال می رود که بر ساختار درونی سینه اثر بگذارد.
2. سینه فرم و قالبی طبیعی ندارد.
3. لمس سینه مصنوعی وغیر واقعی است . گمان میرود که این مایع آب نمکی در سینه بی جهت خالی گردد.

پروتز سیلیکونی

_

فرم پروتز سیلیکونی نظیر پروتز آب نمکی گرد می باشد . با این تفاوت که در پروتز سیلیکونی ماده درونی آن را ژل چسبنده ای احاطه کرده است، که ظاهر سحر انگیز و دلربایی را برای فرد رقم می‌زند. لازم به ذکر است چنانچه جداره پروتز سیلیکونی شکافته یا سوراخ شود مایع درونی آن نه تنها جذب بدن نمی شود، بلکه محتویات پروتز این مجال را دارد که به بدن آسیب جدی برساند و خطرات حادی را در بدن به وجود آورد.
علی رغم آنچه اشاره شد باید افزود احتمال پارگی پروتز سیلیکونی و خالی شدن بی دلیل آن تقریبا کم می باشد. این پروتزها طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده و معمولا صدرنشین گزینه های انتخابی توسط بانوان می باشد که دلیل این انتخاب همسان بودن شکل طبیعی این پروتز با سینه های طبیعی است.
گفتنی است؛ اشخاصی که سن آن ها زیر 22 سال است ترجیحا از این پروتز استفاده نکنند. اغلب افرادی که پس از سرطان سینه دچار دگرگونی و نواقصی در سینه می شوند برای حفظ صورت زیبای سینه به سمت این پروتزها روی می آورند و شاهد نتایج رضایت بخش و خوشایندی می گردند.

1. تخفیف بیم پارگی جداره پروتز وتخلیه غیر منتظره آن
2. لمس طبیعی، عادی و یکنواخت آن با بافت سینه

1. معاینه و بررسی وضعیت مداوم پروتز توسط پزشک
2. هزینه بالای این پروتز ها در مقایسه با پروتز های دیگر
3. برش های زیاد برای جا دادن این پروتز ها در سینه

مراقبت های ضروری بعد از ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی اغلب با بیهوش کردن شخص صورت می پذیرد و اکثر اوقات شخص در همان روز عمل مرخص می گردد. اما پیش از ترخیص سفارش هایی به شخص بیمار داده می شود به منظور مراقبت هر چه بهتر و بیشتر از زخم ها و افت درصد احتمالی عفونی شدن جراحت و تجویز داروهای تسکین بخش که کمک می کند به تخفیف درد ناشی از جراحی سینه.
این امکان پیش بینی می شود که پس از عمل به واسطه اثرات داروهای بیهوشی ناچار باشید احساس سرگیجه، سنگینی و تا حدودی میزانی از تهوع و استفراغ را متحمل شوید. پس از عمل توصیه می گردد به اذعان پزشکتان زودتر اقدام به راه رفتن کنید تا به موجب آن از التهاب و لختگی خون در پاهایتان پیشگیری گردد.
این نکته فراموشتان نشود که می بایست بعد از جراحی یک هفته در منزل بمانید و استراحت نمایید. اجازه دهید شخصی برای مراقبت از شما یک روز در کنارتان باشد و این شخص همان فردی باشد که قبلا با او به مطب مراجعه کرده اید تا نکات لازم جهت مراقبت صحیح از شما را به طور کامل آموزش ببیند.

لیفت سینه چیست؟

_

لیفت سینه که به ماستوپکسی نیز معروف است، پروسه ای است که با خارج کردن و سفت کردن بافت سینه ها اقدام به بالا کشیدن آنها با روشی تخصصی می نماید. پس از این جراحی ظاهر سینه می تواند به شیوه مثبتی تغییر کرده و تراز شود.طبق بررسی های آماری که اخیراً توسط جراحان پلاستیک آمریکا صورت گرفته است، لیفت سینه از سال ٢٠٠٠ به میزان ٧٠% رشد داشته است.
برخی اوقات هاله دور سینه بر اثر گذشت زمان بزرگ می شود که این عارضه به خوبی با کمک لیفت سینه قابل درمان است. لیفت سینه موجب جوانسازی ظاهر سینه ها شده و بدون آنکه به بافت آنها آسیبی وارد نماید، سینه ها را به اندازه متناسب بالا می کشد.
سینه های بانوان معمولاً با گذر زمان دچار تغییر شده و ظاهر جوان و سفت خود را از دست می دهد. این تغییرات و از بین رفتن الاستیسیته پوست می تواند بر اثر عوامل ذیل اتفاق بیافتد:
– حاملگی
– شیردهی
– کاهش و یا افزایش وزن
– افزایش سن
– جاذبه زمین
– وراثت

اقدامات و مراقبت های قبل از لیفت سینه

_

مراقبت های پیش از لیفت سینه شامل آزمایشات مخصوص و رعایت برخی از نکات می باشد. در ذیل به برخی از این نکات که بعضی از آنها می بایست حتماً با تجویز پزشک انجام گیرند، اشاره می نماییم:

 • آزمایش روتین و یا ارزیابی پزشکی
 • داروهایی که لازم می باشد را دریافت نموده و یا داروهای فعلی خود را بنابه تشخیص پزشک تنظیم نمایید.
 • پیش از انجام لیفت سینه، ماموگرافی انجام داده پس از آن نیز آزمایشات لازم را جهت شناسایی هر گونه مشکل جدی در بافت سینه انجام دهید.
 • سیگار کشیدن را قطع نمایید.
 • از مصرف آسپیرین و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شود، پیش از انجام جراحی لیفت پستان پرهیز نمایید.

اقدامات و مراقبت های بعد از لیفت سینه

_

برش هایی که در حین جراحی لیفت سینه ایجاد شده است، به وسیله بانداژ پوشانده می شود. شما می بایست پس از جراحی لیفت سینه تا زمان بهبودی کامل، به طور مداوم از بانداژ منعطف، گن و یا سوتین طبی استفاده نمایید. این کار از تکان خوردن سینه ها به نحو محسوسی جلوگیری می کند.

ممکن است لوله باریک و کوچکی به منظور جمع آوری خون آبه های بعد از جراحی، در زیر سینه ها کار گذاشته شود. برخی از توصیه های خاص که به بیماران می شود شامل:

– چطور پس از لیفت سینه از سینه های خود مراقبت نمایید.
– داروهایی که به منظور تسریع روند بهبود و جلوگیری از عفونت بدن برای آنها تجویز می شود.
– موارد خاصی که می بایست در مورد سلامت عمومی خود رعایت نمایید.
– چه زمانی برای معاینه مجدد به جراح فوق تخصص پلاستیک خود مراجعه کنید.

مشاوره رایگان زیبایی از طریق واتس آپ