معرفی چند نمونه از روش های معجزه گر برای لیفت صورت


همه شما می دانید که یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی در هر فرد، صورت آن است. از طرفی این بخش جزء آسیب پذیر ترین نقاط بدن به شمار می آید. اگر شما به مدت طولانی جلوی نور خورشید و آلودگی ها قرار بگیرید، طراوت و زیبایی صورت خود را از دست می دهید. از همه مهم تر، عواملی نظیر بالا رفتن سن، تغذیه نادرست و استرس در چهره و زیبایی شما نقش خیلی زیادی دارد. این عوامل به همراه چین و چروک، باعث می شود فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری راهکارهای زیادی برای جوان تر و زیبا شدن صورت، به وجود آمده است. لیفت صورت یکی از این راهکارها است که خود دارای چند روش متنوع می باشد. در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی انواع روش های لیفت صورت بپردازیم. همراه ما باشید.

به چه دلیل باید لیفت صورت انجام دهیم؟

با بالا رفتن سن و سبک زندگی کاملا اشتباه و نیز عوامل محیطی، باعث شل شدن پوست صورت و از بین رفتن چربی های زیر پوستی می شود. عوامل گفته شده منجربه بروز افتادگی در نواحی گوشه لب ها، بینی و کناره چشم ها شده و یا در قسمت غبغب به صورت پوست اضافه ایجاد می شود. اگر این اتفاق ها برایتان رخ داد، اصلا نگران باشید، زیرا شما می توانید به راحتی با انجام روش های مختلف لیف صورت، این مشکل را برطرف کرده و پوست خود را بالا بکشید و چهره تان را زیبا کنید.

لیفت صورت چه مزایایی دارد؟

• منجربه سفت شدن پوست شما می شود.
• شادی و طراوت پوست را حفظ می کند.
• منجرب به جوانسازی چهره و بالا رفتن اعتماد به نفس.
• چروک های سطحی موجود در صورت را از بین می برد.
• در درمان غبغت نقش زیادی دار.د
• یک روشی ایمنی است که با عوارض کم و یا بدون بروز مشکل، همراه است.

کدام یک از روش های لیفت بهتر است؟

به تشخیص پزشک مربوط می شود که کدام روش برای افتادگی صورتتان بهتر و مناسب تر خواهد بود. دکتر متخصص با در نظر گرفتن شرایطی مانند، سلامتی بیمار، شرایط سنی، قسمت تحت معالجه، میزان صدمه، نوع پوست و… بهترین روش را برمی گزیند و به شما توصیه می کند. بهتر است بدانید، اگر لیفت صورت را با جراحی انجام دهید، مشکلات زیادی را به همراه دارد و نیز عوارض و مدت درمان آن بیشتر است. در این روش فرد بیمار را کاملا بی هوش می کنند و بعد از آن برای چند روز باید در خانه و بیمارستان بستری شود.
لیفت صورت انواع مختلفی دارد که هیچ کدام از آن ها نیاز به بیهوشی بدون جراحی ندارند. در این روش ها دکتر متخصص سعی می کند، برای این کار، از بی حسی های موضعی استفاده کند. در این صورت عوارض آن خیلی کم بوده و در زمان خیلی کمی بهبود می یابد و همچنین دوره نقاهت نیز ندارد. بیمار بعد از آن می تواند به راحتی کارهای روزمره خود را انجام دهد. به خاطر دلایل گفته شده، اکثر پزشکان، روش های لیفت صورت را از طریق جراحی توصیه نمی کنند. فقط زمانی که صدمه های آن خیلی زیاد بوده و چاره ای جز جراحی برای درمان، وجود نداشته باشد.
به هر حال لیفت صورت با جراحی و بدون عمل انجام می گیرد. هایفوتراپی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل یا چربی، RF فرکشنال، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی از روش های متنوع لیفت صورت، بدون جراحی است. هر کدام از موارد گفته شده از کاربرد های خاصی برخوردار بوده و برای افراد مختلفی تاثیر گذار می باشد. برای این که بدانید کدام روش برای شما بهتر و مناسب تر است، باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و از او در این باره کمک بخواهید.

هایفوتراپی

در این روش توسط امواج فراصوت متمرکز شده، لیفت صورت انجام می شود و هیچ تزریقی در آن صورت نمی گیرد. اگر از تزریق و آمپول می ترسید، می توانید این روش را انتخاب کنید. این روش ایمن بوده و دردی ندارد و نیز با عوارض کمی همراه است. استفاده از روش هایفوتراپی، ماندگاری زیادی دارد و یک تا سه سال نتایج آن باقی می ماند. این روش زیاد وقت گیر نبوده و در طی یک جلسه انجام می شود و هر سال یکبار نیاز به ترمیم دارد. برای از بین بردن افتادگی و یا شل شدن خفیف در مردان و زنان بین 30 تا 75 سال، روش هایفوتراپی، مطمئن و ایمن است.

اندولیف

روش اندولیف بدون جراحی انجام می شود اما می توان گفت، عوارض آن مثل لیفت صورت با جراحی است. این روش نیز برای کسانی که از تزریق و آمپول می ترسند، مناسب است. این روش نیز برای درمان به یک جلسه نیاز دارد و شما می توانید دو روز پس از آن به کارهای روزمره خود بپردازید. ماندگاری این روش تا 3 سال بوده و بعد از آن نیاز به ترمیم مجدد دارد.

RF فرکشنال

RF فرکشنال یکی دیگر از روش های لیفت صورت است. این روش به خاطر اینکه ترکیبی از میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی می باشد، منجرب به افزایش اثر گذاری آن شده است. RF فرکشنال در مقایسه با هایفوتراپی، زمان اثر گذاری بیشتری دارد و تقریبا مدت آن، 3 تا 5 سال است. این روش محدودیت سنی ندارد و برای هر رده سنی مناسب است. در این روش هم هیچ تزریقی وجود ندارد. افرادی که از تزریق و آمپول هراس دارند، می توانند این روش را هم انتخاب کنند.

آتیوا

در این روش لیفت صورت می توان، چین و چروک صورت را از بین برد و تا حد امکان جای زخم و ناهمواری ها را رفع کرد. آتیوا از زیر مجموعه روش RF فرکشنال به شمار می آید. این روش نیز بدون جراحی بوده و عوارض ناشی از آن خیلی کم است که زود بهبود می یابد. برای درمان از طریق این روش، یک جلسه کافی است. در صورت وجود عارضه پوستی، به تعداد جلسات زیادی برای درمان لازم می باشد. ماندگاری آن به مدت طولانی باقی خواهد ماند.

تزریق بوتاکس

یک از روش های معروف لیفت صورت، تزریق بوتاکس است. برای برطرف کردن بعضی عیب ها و پیشگیری از بیشتر شدن چین و چروک های صورت، از تزریق بوتاکس، استفاده می شود. این روش در بعضی افراد احتمال دارد، حساسیت های پوستی را به وجود آورد. ماندگاری آن به مدت 6 ماه بوده و بعد از آن نیاز به ترمیم مجدد دارد.

تزریق ژل

برای پر کردن چین و چروک و حجم دهی به نواحی متنوع صورت، از تزریق ژل استفاده می کنند که یکی از لیفت های صورت به شمار می آید. برای از بین بردن خط خنده، خطوط های ایجاد شده در پیشانی، چین و چروک موجود در کنار چشم ها و لب ها از این روش استفاده می شود. برای نواحی گوناگون، ژل های مورد مصرف تفاوت دارد. به همین خاطر مدت ماندگاری آن نیز متفاوت است. با توجه به میزان صدمه، سن و نوع پوست، توسط پزشک، ژل مناسب برای شما تجویز می شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی، یکی از روش های لیفت صورت است و افراد کمی با این روش آشنایی دارند. این روش یکی از موثر ترین راهکارها برای درمان انواع مشکلات زیبایی است. کربوکسی تراپی نسبت به دیگر روش های لیفت صورت، به تعداد جلسات زیادی نیاز دارد. طبق تشخیص پزشک بین 4 تا 8 جلسه است. 2 تا 4 هفته فاصله این جلسات بوده و 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

جراحی زیبایی صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *