عمل لیپوماتیک چیست؟

_

عمل لیپوماتیک عملی است که به منظور حذف چربی متمرکز شده در اندام هایی نظیر شکم، پهلو، ران ها، باسن، سینه، گردن، دست و صورت انجام می گیرد. سوالی که در مورد عمل لیپوماتیک ذهن را به خود مشغول می سازد این است که آیا این عمل مانند عمل لیپوساکشن همراه با درد و عوارض می باشد یا خیر؟ می توان گفت لیپوماتیک همان لیپوساکشن هست که به دنبال انجام آن فرد به میزان کمتری دچار درد و عوارض می شود.

لیپوماتیک یک روش نوین از جراحی زیبایی به حساب می آید که افراد بسیاری به جهت فرم بخشی زیباتر به اندامشان انگیزه زیادی برای انجام آن نشان می دهند. اغلب پس از این نوع جراحی پیکرتراشی، جراحی لیفت نیز لازم می گردد، زیرا به سبب خالی کردن توده های چربی از زیر پوست مقداری شل شدن و افتادگی پوست پیش می آید که برای بهبود این عارضه عمل لیفت توصیه می شود.

فرآیند و روند لیپوماتیک

_

در لیپوماتیک بافت های چربی از طریق دستگاه لیپوماتیک از بدن خارج می شوند و این چربی برداشته شده که به شکل محلول چربی در می آید در صورت تمایل شخص امکان تزریق به نواحی دیگری از بدن را دارد. در این میان هستند بانوانی که تقاضا دارند محلول چربی خارج شده به ناحیه باسن ویا سینه آن ها تزریق شود.

اگر چه پیکرتراشی به منظره یک معجزه سحرانگیز برای شخص محسوب می گردد که او را در کوتاه ترین زمان ممکن به اندامی تراشیده و ایده ال می رساند اما آخرین قدم برای رهایی از شر تجمع چربی ها لحاظ می گردد.

لیپوماتیک مناسب کدام گروه می باشد؟

_

لیپوماتیک در اوایل لیست محبوب ترین جراحی های زیبایی در جهان قرار گرفته است که به پیکر تراشی مشهور گشته چرا که با حذف چربی از ناحیه ای که فرم اندام را بهم ریخته و تزریق آن به موضعی که از حجم کمتر عضلانی بهره مند شده عملا دست یابی به اندامی آرمانی و کمال مطلوب را به سادگی برایتان به یادگار می گذارد.

لیپوماتیک شکم و پهلو برای آن دسته از افرادی است که حتی با رژیم های سفت و سخت و مبادرت بر ورزش های سنگین موفق به چربی سوزی و محو چربی از این مناطق نشده اند. در این مقاله بر آن شدیم که اطلاعات سودمندی راجع به سوالات متداول کاربران در مورد این عمل پاسخی گویا و شفاف بدهیم که با صرف مختصری زمان حس کنجکاویتان را سیراب نماید.

مزایای انجام عمل لیپوماتیک چیست؟

دوران نقاهت لیپوماتیک بسیار کم است و معمولا فرد پس از گذشت چند ساعت از جراحی مرخص می گردد، و مواظبت های درمانی بعد از جراحی را در منزل پی گیری می کند. در این روش پیکر تراشی نسبت به سایر روش ها از جمله در مقایسه با لیپوساکشن ازدمیزان درد، کبودی و تورم کمتری شکایت شده است.

در این روش دوران نقاهت مختصر و بهبودی زخم ها سیر نزولی را در پیش می‌گیرند. همچنین در این نوع جراحی پیکرتراشی چون حفره ایجاد شده برای بیرون آوردن محلول چربی کوچک و تنگ است گمان گلاویز شدن بیمار با عفونت و چرک به حداقل می رسد. از مزایای دیگر لیپوماتیک را که میتوان به عنوان یک حسن ظاهری قلمداد کرد یکنواخت شدن بافت چربی در زیر پوست است که با پیشرفت علم و به روز شدن دستگاه های پیکرتراشی چربی به طور صاف و یکسان در زیر پوست قرار می گیرد. این عمل یک عمل سرپایی انگاشته می شود و احتمال لختگی خون در جایی غیر از ناحیه عمل بسیار ناچیزمی باشد.

امتیاز و برتری لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن چیست؟

عمل لیپوماتیک راهکار نوین پزشکان برای خارج کردن چربی های اضافی است که معایب جراحی لیپوساکشن را ندارد در روش لیپوساکشن در ابتدا چربی ها را به شیوهای متفاوتی با حرارت و گرما سوزانده سپس برای خروج آن اقدام می کردند، بنابراین چربی های نابود شده دیگر توانایی تزریق یا بازسازی را نداشتند.

اما در این روش پیکرتراشی نخست چربی ها با لرزش ها و حرکات نوسانی خورد و تکه تکه می شوند به گونه ای که بافت چربی تخریب و ویران نگردد تا بتواند در نقطه دیگری از بدن برای تزریق و حجیم نشاندن آن به کار آید.

با پیشرفته شدن دستگاه های جدید لیپوماتیک و مجهز بودنشان به امواج اولتراسونیک، توده های چربی بهتر خورد می شوند و چربی به جای مانده بر زیر پوست همان ناحیه به راحتی صاف و یکدست می گردد و همین عدم وجود ناهمواری و برجستگی در پوست درجه بالای رضایتمندی، توجه و انتخاب افراد را در پی خواهد داشت. چنانچه گفته شد بعد از عمل های پیکر تراشی ناگزیر خواهید بود که به دنبال آن عمل لیفت نیز انجام دهید باید گفت در لیپوماتیک لیفت و شکل دادن پوست خیلی راحت تر و ساده تر از روش های قدیمی و لیپوساکشن انجام می گیرد.

احساس خستگی و فرسودگی بعد از لیپوماتیک در قیاس با لیپوساکشن بسیار ناچیز است و اما دوره نقاهت لیپوساکشن بین 3 تا 7 روز طول می کشد که این رقم در یک نگاه اجمالی خیلی کوتاه تر از لیپوساکشن وحتی روش های قدیمی دیگر است. اصولا در هر بار عمل پیکرتراشی چیزی قریب به 5 تا 6 لیتر چربی از بدن خارج می شود ازاینرو افرادی که اضافه وزن خیلی زیاد دارن و یا تجمع چربی درناحیه شکم و پهلویشان بیش از حد می باشد، می بایست این عمل را در چند نوبت انجام دهند که فواصل بین این دفعات بین 6 هفته تا یک ماه در نظر گرفته می شود.

شیوه انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک ربطی به کاهش وزن ندارد و غرض از انجام آن تغییرات در سایز بدن و کم کردن حجم نواحی برجسته می باشد. در لیپوماتیک امواج اینفراسونیک با نوسان منظم و یکنواخت لوله ای به نام کانولا حول محور سلول های چربی اقدام به جدا کردن چربی ها از پوست کرده و بعد از خورد کردن به وسیله ساکشن از بدن خارج می شود. این چربی ها که بافتشان به دلیل ارتعاش حفظ شده است به اندام های سینه یا باسن تزریق می شوند تا با بزرگتر و حجیم شدن آن ها به بدن فرمی جذاب تر بدهند.

انجام لیپوماتیک برای چه افرادی بی نتیجه است؟

افرادی که سابقه بیماری های زمینه ای دارند مثل نارسایی قلبی و ریوی، آلرژی دیابت، هموفیلی و یا عارضه چاقی مفرط … انجام این عمل برای این گروه ناسازگار می باشد. افرادی که مشکل شلی و افتادگی پوست دارند هم نمی توانند از عمل لیپوماتیک کامیاب شوند. زیرا بعد از جراحی این احتمال می رود که عملا دیگر کلاژن سازی مناسب اتفاق نیفتد.

هزینه لیپوماتیک

بسته به حجم چربی ای که باید از بدن خارج شود و همچنین بسته به آن قسمتی از بدن که باید تخلیه چربی درآنجا صورت بگیرد هزینه انجام آن نیز تحت تاثیر و نوسان قرار خواهد گرفت. پیچیده تر بودن عمل و یا مدت زمان بیهوشی، پرداخت هزینه عمل را برای بیمار سنگین تر می کند. هزینه لیپوماتیک تحت تاثیر چنین عواملی برای شماری از افراد گران تمام می شود.

منتها این نباید بر تصمیم شما برای انتخاب یک دکتر مجرب و کارپشته تاثیر منفی بگذارد. به طبع جراح مشهور و نامدار هزینه های جراحی بیشتری در قیاس با جراح بی نام و نشان معین می کند. افزون بر انتخاب جراح مجرب و ماهر نوع کلینیکی که جراحی در آن مکان انجام می گیرد از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا کمبود تجهیزات و یا عدم پیشرفته بودنشان ممکن است از کیفیت نتایج و رضایت بعد از عمل پیکرتراشی بکاهد. بنابراین خوب بودن کلینیک هم می تواند عامل بالا رفتن هزینه عمل به شمار آید.

مشاوره رایگان زیبایی از طریق واتس آپ