تزریق چربی به صورت

_

وقتی تولید کلاژن و الاستین در بدن کاهش پیدا کند آثار پیری در چهره مشخص می شود، زیرا حجم چربی پوست پایین می آید و باعث خشکی پوست شده و چین و چروک در منافذ پوست ایجاد می کند. روش های مختلفی برای جوانسازی پوست و بر طرف کردن چین چروک در پوست وجود دارد که تزریق چربی یکی از آنها می باشد.

یکی از روش های جراحی زیبایی تزریق چربی است، این روش در دنیا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. وقتی چربی تزریق می شود علائم چین و چروک و افتادگی در صورت از بین می رود. همانطور که می دانید با گذشت زمان حجم برخی از قسمت های بدن کاهش پیدا می کند و میزان این اثرات در افراد مختلف متفاوت است. بیشتر این آثار پیری در صورت و سینه و باسن مشاهده می شود. با پیشرفت علم برای برطرف کردن این آثار از تزریق چربی می توان استفاده کرد که به آن عمل زیبایی گفته می شود. در این روش چربی قسمتی از بدن برداشته و به قسمت های مورد نیاز تزریق می کنند. این نوع تزریق طرفداران زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی برای تزریق چربی در ناحیه های مختلف بدن به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

برخی از افراد بر این عقیده هستند؛ این روش عارضه بسیاری دارد ولی این تصور کاملا اشتباه است، زیرا این روش نه تنها عوارضی ایجاد نمی کند بلکه دارای ماندگاری بالا و تاثیر طبیعی به وضوح در بدن مشخص می شود. برای انجام تزریق چربی حتما به کلینیک های تخصصی پوست مراجعه کنید و تزریق را به صورت حرفه ای و تخصصی انجام دهید تا نتیجه بهتری از کار انجام شود.

مزایای تزریق چربی
 • تزریق چربی آلرژی بوجود نمی آورد، زیرا از چربی بدن فرد استفاده می شود و واکنش نسبت به مواد خارجی در بدن فرد ایجاد نمی شود.
 • تزریق چربی ماندگاری زیادی دارد و از ایمنی بالایی نسبت به سایر روش ها برخوردار است.
 • تزریق چربی روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی صورت به شمار می آید.
 • بهبود بافت پوست
 • جذب سریع چربی در ناحیه تزریق شده
 • عدم نیاز به تکرار تزریق چربی
 • انجام تزریق در یک جلسه و در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه
 • ماندگاری طولانی مدت 3 الی 5 سال
 • برخورداری از ظاهری زیبا و طبیعی بعد از انجام عمل

تزریق چربی کاملا طبیعی و از بدن خود افراد گرفته می شود و مزایای بسیاری دارد، به هیچ وجه نمی توان از چربی افراد دیگر استفاده کرد. چربی اشخاص با نوع جنس پوست و سلول های پوستی دیگران همخوانی ندارند.

معایب تزریق چربی
 • طولانی بودن دوره نقاهت و نیاز به استراحت زیاد
 • واکنش آلرژیک بعد از عمل تزریق چربی
 • امکان صدمه به بافت اصلی بدن
 • باقی ماندن جای زخم
 • ایجاد عفونت های پوستی بعد از عمل تزریق
 • لخته شدن خون و جمع شدن مایع در زیر پوست
 • در مواردی ممکن است نیاز به تکرار عمل تزریق باشد

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

برای انجام تزریق چربی با توجه به میزان مورد نیاز از دو طریق بی حسی موضعی و بی حسی عمومی انجام می شود. اگر برای تزریق چربی بخشی از بدن باشد تنها با بی حسی و آرامش بخش استفاده می شود. برای انجام یک تزریق چربی تخصصی و استاندارد روش های زیر به کار می رود:

حذف چربی

برای انجام جراحی تزریق چربی باید بوسیله لیپوساکشن چربی مورد نیاز را از قسمت هایی چون شکم و باسن و ران برداشت. از چربی هایی در این کار برداشته می شود که بافت فیبری داشته باشند. در عمل تزریق چربی برای کم کردن درد و خونریزی و همچنین برای اینکه روند کار خوب پیش برود از لیدوکائین و اپینفرین استفاده می شود. در تزریق چربی نباید از لیپوساکشن که از طریق لیرز انجام می شود استفاده کرد به دلیل اینکه اشعه لیزر گرمایی که ایجاد می کند باعث از بین رفتن سلول چربی می شود.

جداسازی و پاک سازی سلول چربی

وقتی میزان مورد نیاز چربی در محل مورد نظر جمع شد، سپس باید سلول آسیب دیده از سلول تازه و سالم تفکیک شود. بعد از این جداسازی به وسیله سانتریفیوژ یک مایع طلایی که سلول چربی است جدا می کنند و آن را برای تزریق آماده می کنند.

تزریق دوباره چربی

در پایان این عمل زیبایی تزریق چربی در محل مورد نظر تزریق شده و با توجه به مقدار چربی که از دست رفته این عمل صورت می گیرد. پس از مدتی چربی تزریق شده جذب بدن می شود و پزشک 5/1 برابر بیشتر چربی تزریق می کند. ماندگاری چربی در همه افراد یکسان نمی باشد و زمانی که این تزریق را انجام دهید متوجه خواهید شد تا چه اندازه در بدن شما می ماند.

تزریق در کدام ناحیه انجام می شود؟

برای درمان افتادگی پوست روش های مختلفی وجود دارد از بین این روش ها تزریق چربی طرفداران بیشتری دارد که دلیل آن را در زیر بیان می کنیم:

 • چربی مورد نیاز از بدن هر فرد گرفته می شود و ایجاد آلرژی و حساسیت را پایین می آورد. در این نوع تزریق چربی از چربی حیوانی و چربی مصنوعی استفاده نمی شود و این ویژگی خوب این عمل زیبایی است.
 • بلافاصله بعد از تزریق در مدت زمان کوتاه نتیجه کار به وضوح دیده می شود
انواع تزریق
 • تزریق چربی به سینهبه وسیله تزریق فیلر در سینه امکان اینکه سایزش را اضافه کنید وجود دارد و یا می توانید به طور طبیعی این کار را انجام دهید. برای انجام تزریق چربی به سینه از چربی های بازو و کمر برای این کار استفاده می شود.
 • تزریق چربی به باسنبرخی افراد برای زیباتر شدن ظاهر این تزریق را انجام می دهند و این عمل زیباییی نیاز دارد این عمل در هر سنی امکان پذیر است. این عمل زیبایی نیاز به چربی زیاد دارد و این چربی مورد نیاز را از چربی های زائد مانند شکم و ران استفاده می کنند.
 • تزریق چربی به صورتپوست به دلیل عوامل متعددی مانند افزایش سن و ژنتیک و مراقبت های ناصحیح دچار خشکی می شود. صورت یکی از قسمت هایی است که زود نشانه های پیری در آن آشکار می شود. همزمان با بالا رفتن سن چربی صورت از بین می رود و مواد مغزی پوست کاهش پیدا می کند. با از بین رفتن چربی حجم صورت و زیر چشم و گونه و لب کاسته شده و از طریق تزریق چربی در این نواحی می توانید چربی از دست رفته را تامین کنید. برای جوانسازی صورت پزشک چربی قسمتی از بدن را بر می دارد و در ناحیه صورت تزریق می کند. تزریق چربی به وسیله سوزن های مخصوص با فرو کردن در منافذ پوست انجام می شود. چربی وارد شده از طریق خون رسانی سریع جذب پوست می شود. این نوع تزریق سرپایی صورت گرفته و نیاز به بیهوشی فرد ندارد و فقط در برخی موارد که تحول این عمل وجود ندارد زیر نظر پزشک بیهوشی با انجام آزمایش های لازم انجام می شود.
 • تزریق چربی زیر چشمزیر چشم به دلیل اینکه پوست نازک و حساس است زودتر از قسمت های دیگر اثر چین و چروک مشخص می شود. با تزریق فیلر در زیر چشم می توان تیرگی و کبودی دور چشم و چین و چروک را از بین برد.
 • تزریق چربی به گونهگونه در زیبایی هر فرد تاثیر بسزایی دارد و برای زیباتر شدن بسیاری از افراد اقدام به تزریق چربی در این ناحیه از صورت می کنند. دلایل انجام تزریق چربی در گونه: 1.افزایش سن و افتادگی گونه 2.رژیم و از بین رفتن حجم گونه 3. دلایل ژنتیکی و مادزادی
 • تزریق چربی به لببسیاری از افراد دوست دارند حجم لب خود را بیشتر از حالت عادی کنند و از روش های مختلفی می توان برای افزایش حجم استفاده کرد. شما می توانید یکی از این روش ها تزریق چربی در یک و یا هر دو لب خود انجام دهید. این روش در مقایسه با تزریق ژل و کاشت پروتز عارضه کمتری دارد.

ماندگاری چربی در پوست

دو عامل در این زمینه بستگی دارد یکی مهارت و تجربه پزشک اینکه مقدار مورد نیاز چربی به پوست تزریق کند. اگر پزشک تزریق سوزن را به درستی انجام دهد میزان ماندگاری بیشتر می شود. دو مین عامل ماندگاری چربی در پوست خود افراد هستند و اگر به همه توصیه های پزشک معالج گوش دهند و مراقبت های مورد نیاز را انجام دهند تاثیر چربی در بدن بیشتر می شود. بعد از عمل حتما با پزشک معالج در ارتباط باشید زیرا نتیجه بهتری از عمل خواهید داشت و هر از چند ماه برای معاینه و بررسی های مورد نیاز پیش پزشک بروید.

شرایط بعد از عمل

وقتی عمل تزریق انجام می دهید تا چند روز تورم و کبودی در پوست شما وجود دارد و نیاز است استراحت بیشتر داشته باشید. کبودی پوست بعد از یک هفته بر طرف شده اما ممکن است ورم بین 7 تا 10 روز بهبود پیدا کند البته این میزان در افراد مختلف فرق می کند. بعد از گذشت سه هفته وقتی که تمام آثار از روی صورت برطرف شد می توانید از لوازم آرایش استفاده کنید.

مشاوره رایگان زیبایی از طریق واتس آپ